O mne

img_8697-2
AHOJ, SOM TOMÁŠ. SVADOBNÝ KAMERAMAN.
Vitajte na svadobnyfilm.com!

Tu nájdete portfólio mojej práce z oblasti svadobného filmu. Video a film ma bavili vždy, v roku 2012 som náhodou pričuchol k tvorbe svadobného videa a postupom času ma začalo baviť natoľko, že sa dnes venujem výlučne len jemu.

O mne
Na svadobnom videu sa mi najviac páči, že sa na chvíľu môžem stať súčasťou príbehu dvoch ľudí. Snažím sa do priebehu zasahovať čo najmenej, pretože mám rád prirodzenosť a chcem svadobný deň zachytiť taký, ako skutočne bol. Mojim zámerom je vytvoriť video s dynamickým strihom, ktoré má formu súčasného moderného filmu, ale zároveň mu dať určitú pridanú umeleckú hodnotu.

Hudba
Hudobnej dramaturgii vo filme prikladám veľkú váhu. Páčia sa mi svieže a dynamické prvky, preto do svojich filmov vyberám najmä novú hudbu od zaujímavých a menej známych interpretov. Hudbu vyberám sám, aby sa svadobný film stal kompaktným dielom. Na druhej strane som otvorený vašim návrhom.

Ukážka celého filmu
Kompletný výstup má dĺžku približne 20 až 30 minút a je spracovaný tak, aby diváka zaujal a zabával. Obsahuje aj 3-5 minutové video s highlightami alebo vertikálne video vhodné napríklad na Instagram. Film zachytáva celý svadobný deň od príprav až do nasledujúceho dňa (do 01:00 hod ráno). Ak chcete vidieť ukážku kompletného videa, neváhajte ma kontaktovať.

Doba dodania
Postprodukcia je asi tá najnáročnejšia časť, ktorá zahŕňa strih, mixáž zvuku a color grading. Niekedy to trochu trvá, ale za dôležitejšiu považujem kvalitu konečného výstupu, ako rýchlosť dodania.